Zwrot podatku z Austrii

Jeśli chodzi o opodatkowanie w Austrii, wiele osób ma poczucie, że stawki podatkowe są zbyt wysokie i przepisy podatkowe są zbyt skomplikowane. Przynajmniej w swoim przypadku wysokich podatków cena mogą być zwalczane przez złożenie zeznania podatkowego lub twierdząc VAT w pewnych okolicznościach; złożoność pozostaje.

Poniższy artykuł daje krótki przegląd na opodatkowanie w Austrii istotne dla uczniów i pracowników z zagranicy. To jest nie należy rozumieć jako usługi doradztwa podatkowego. Dostarczonych informacji opiera się na obowiązującym ustawodawstwem podatkowym w maju 2013.

Uwaga: zgodnie z prawodawstwem lokalnym IAESTE nie musi dać doradzić na opodatkowanie w wszelkiego rodzaju. Nie powoływać się na informacje dostarczone poniżej, bez poszukiwania doradzić z doradca podatkowy profesjonalnym. Dostarczone informacje nie jest kompletna i/lub nie może zarys szczególne kwestie istotne dla Ciebie.

Podatek dochodowy / ZUS

Jako pracownik stażysta z zagranicy będzie opodatkowana jako pracownik zgodnie z austriackiej ustawy podatku dochodowego (AIT). Jako regułę podatek i składki ZUS jest nakładana jako wstrzymanie przez pracodawcę.

Odpowiednie dla swojego podatku situtation jest, czy jesteś płatnikiem ograniczony lub nieograniczony podatnika w Austrii. Jako podatnik nieograniczony na całym świecie dochodów generowania (np. wynagrodzenia, Zyski kapitałowe) – okres masz status podatnika unlimted w Austrii – jest w zasadzie przedmiotem opodatkowania w Austrii (zwolnienia są prawdopodobne). Jako podatnik ograniczone tylko dochody z połączenia do Austrii podlega opodatkowaniu w Austrii (np. Wynagrodzenie pracowników pracy w Austrii).

Rozliczenie podatku z Austrii

To pytanie wymaga analizy sytuacji. Niemniej jednak niektóre przykłady:

Twojej umowy o pracę jest 4 miesiące, tylko, i masz zamiar opuszczenia Austrii po termin => (w ogóle) ograniczone podatnika (według literatury podatkowej)
Umowa pracy jest dłuższy niż 6 miesięcy i mają stałe miejsce zamieszkania w Austrii (np wynajmowane mieszkanie) => nieograniczony podatnika (w zasadzie)
spędził ponad 183 dni w roku w Austrii => nieograniczony podatnika (w zasadzie)

System podatkowy dla podatników nieograniczony

jest to obowiązkowe informujemy swój status jako nieograniczony podatnika do urzędu skarbowego stosowne w ciągu 30 dni. Nie ma specjalnego formularza wymagane. Wada w ten sposób, może skutkować grzywnę w wysokości do 5.000 EUR i więcej
w zasadzie na całym świecie dochód podlega opodatkowaniu austriacki (wiele zwolnień)
korzyści: dochód 11000 EUR rocznie jest wolne od podatków
nie wymaga złożenia zeznania podatkowego
jeśli zarabiasz mniej niż 11000 EUR rocznie lub jeśli masz wysokie wydatki podlegają odliczeniu, zalecane jest złożenie zeznania podatkowego

System podatkowy dla podatników ograniczony

dobrowolne zgłoszenia zwrotu podatku na rachunek własny dochód
Jeśli zwrot podatku jest zapisano kwotę 9000 EUR jest dodawany do Twoich dochodów
korzyści: dochody ze źródeł zagranicznych nie jest w ogóle przedmiotem opodatkowania austriackiej. Tylko „Austrii” dochodów będzie opodatkowana.
złożenia zeznania podatkowego w ogóle nie jest zalecany do ograniczonej podatników

Decydując się w jako nieograniczony podatnika

Ograniczone podatników może opt-in do uznane za unlimted podatnika w Austrii, jeżeli spełnione są następujące prerequisits:

Austriacki dochodu > 90% na całym świecie dochód lub dochodów zagranicznych < 11000 EUR (Wydział zagraniczny musi potwierdzić dochodu)
Złożenia wniosku o przyznanie statusu podatnika nieograniczony
W ogóle tylko dla UE lub EOG (Norwegia, Islandia, Liechtenstein) obywateli

Kiedy otrzymam potencjalny zwrot podatku z Austrii?

W ogóle zeznania podatkowego muszą być złożone przy użyciu narzędzie online przez władze finansowe po koniec roku (Finanzonline (link jest zewnętrzny), tylko po niemiecku). W celu uzyskania maksymalnej stopy zwrotu, może być wymagana do odliczenia dodatkowych kosztów od swojego dochodu. Należy pamiętać, że może być umów dwustronnych między swojego kraju i Austrii; Ta umowa musi obejmować dodatkowe zasady dotyczące opodatkowania.

Jeśli potrzebujesz pomocy z złożenia zeznania podatkowego lub masz dodatkowe pytania, prosimy o kontakt z Erich na erich@iaeste.at (link wysyła wiadomości e-mail). Proszę daj nam znać w czasie, jeśli zamierzają Państwo złożyć zeznanie podatkowe do upewnij się, że masz dostęp do niezbędnych informacji.
Czy potrzebujesz doradcy podatkowego do złożenia zeznania?

Niekoniecznie istnieje zobowiązanie prawne do korzystania z takich usług. Należy pamiętać, że austriacki podatek nominalny kurs jest porównywalne wysokiej, z drugiej strony prawo podatkowe Austrii oferuje wiele examptions i podatku odliczeniu przedmiotów, które mogą Państwo skorzystać z. Zwłaszcza jeśli przeniósł się do Austrii do pracy zaleca się zasięgnąć konsultacji profesjonalne podatku w celu zmniejszenia obciążenia podatkowego. Ponadto podatek od usług konsultingowych są odliczone od podatku, jeżeli opłaty podczas swojej kadencji w Austrii (możliwe płatność z góry). Opłata za doradztwo podatkowe wyniesie od około 250-400, dlatego prosimy o szacunek twój potencjalny zwrot podatku (patrz tabela powyżej), czy opłaca się angażować się doradcą podatkowym.