Zwrot podatku z Anglii

Po raz pierwszy jednak przyjrzymy się krótko HMRC P800 podatku proces obliczania, co może oznaczać, że nie trzeba żądać ich zwrotu, jak HMRC wyda wszelkie spłaty automatycznie. Jeśli nie otrzymałeś P800 obliczania podatku od HMRC, i mam nadpłaty podatku, trzeba będzie zrobić wniosek o zwrot podatku.

Rozliczenie podatku z Anglii

Twój pracodawca daje szczegóły HM Revenue idealna Customs (HMRC) o ile dochód otrzymałeś, ile zapłaciłeś podatek i wartość świadczeń w naturze mają otrzymał w roku podatkowym.

Wykorzystując te informacje, HMRC przeprowadzać automatyczne uzgadnianie na koniec każdego roku podatkowego, do pracy, czy nie zapłaciłeś odpowiednią ilość podatku. Jeśli HMRC Myślę, że nie zapłaciłeś odpowiednią ilość podatku, wysyłają Cię obliczaniem podatku P800. Obliczenie to pokaże Ci co podatkowym HMRC myśleć powinna być wypłacona.

Zawsze należy sprawdzić obliczenia podatku P800 starannie, jak urząd podatkowy nie może mieć wszystkie informacje, potrzebne do obliczenia podatku prawidłowo, lub mogą one nieprawdziwe informacje.

Jeśli HMRC Myślę, że mam nadpłaty podatku, będą wysyłać zwrot podatku automatycznie-nie trzeba się pochwalić.

Jeśli HMRC Myślę, że nie zapłacili wystarczająco dużo podatku, będą pisać do Ciebie wyjaśniając, że zamierzają zbierać zaległy podatek za pośrednictwem kodu podatku lub informacją, jak można spłacić go do nich.

Więcej informacji na temat co zrobić, jeśli obliczenie podatku P800 Przeczytaj nasz artykuł szczegółowe wiadomości.
Jak wnioskować o refundację do bieżącego roku podatkowego?

Jeśli otrzymują dochód zatrudnienia i płacić podatku za pośrednictwem systemu PAYE możesz czasami zapłacić za dużo podatku. Istnieje wiele powodów do tego, jak jest podane b³êdny kod PAYE.

Jeśli uważasz, że nadpłaty podatku przez PAYE w bieżącym roku podatkowym, powiedz HMRC przed końcem roku podatkowego, dlaczego uważasz, że zapłaciłeś za dużo. Jest to prawdopodobnie najlepiej telefon je początkowo-infolinia dla osób oraz pracowników można znaleźć na stronie internetowej GOV.UK.

Zanim otrzymasz zwrot podatku z UK to HMRC, trzeba będzie zebrać:

dane osobowe – takie jak Twoje imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i numer ubezpieczenia społecznego;
Szczegóły dotyczące każdego z pracodawców – ich numer referencyjny system PAYE, który powinien się na twój payslip, lub zapytać swojego pracodawcy
szacunki zysków z każdego źródła w bieżącym roku podatkowym.

Upewnij się, że można zachować uwagę, w bezpiecznym miejscu w przyszłości, z:

Data i czas rozmowy telefonicznej;
Nazwa Doradca, który mówił do; i
co zostało powiedziane przez Ciebie i doradca HMRC.

Może trzeba wysłać więcej informacji na poparcie swojego twierdzenia, a jeśli tak, HMRC pozwoli Ci wiedzieć, jakie formalności należy podać.

Po HMRC przetwarzać swoje roszczenie, że może być konieczne do wydania Ci nowy kodeks podatkowy, czyli zwrotu zostaną dodane do pensji i kwoty będą zazwyczaj automatycznie wypłacane przez liście płac. Spowoduje to niższe odliczenia podatku lub zwrotu podatku przez PAYE.

Jednak jeśli spłata przypada na koniec roku podatkowego i już otrzymałeś swojego ostatecznego wynagrodzenia na dany rok, musisz ubiegać się o zwrot bezpośrednio z HMRC.
Jak wnioskować o refundację, jeśli mam zatkany praca sposób części przez rok podatkowy?

Jeśli przestały części sposób pracy przez rok podatkowy i nie będziemy mieć wciąż źródłem dochodu podlegającego opodatkowaniu-na przykład, jesteś nie zamierza wrócić do pracy w ciągu czterech tygodni lub twierdząc Państwa korzyści – powinno być możliwość ubiegania się o zwrot podatku w roku za pomocą formularza P50.

Musisz wysłać części 2 i 3 swojej P45 (formularz, który jest podawany przez pracodawcę opuszczają pracę z nimi) oraz formularz P50 HMRC. Jeśli masz prawo do zwrotu podatku dochodowego, HMRC będzie wysłać go do Ciebie-zwykle w postaci czeku pocztą.

Nie można użyć formularza P50 Jeśli ubiegamy się lub zamierza twierdzą, Państwo skorzystać jak jobseeker’s allowance (JSA).

Jeśli, na przykład, możesz przerwać pracę w czerwcu, po został zatrudniony w pewnym momencie od początku roku podatkowego, w dniu 6 kwietnia i nie otrzymasz inną pracę, ale zacząć ubiegać JSA, trzeba będzie niech Jobcentre Plus mają części 2 i 3 formularza P45 od tej płatnej pracy. One następnie umieścić dane na swoim komputerze. Jeśli zapłaciłeś już jakiś podatek pod PAYE w roku, nie dostaniesz to zwrócone do wcześniej:

Przestając twierdzą JSA-w takim przypadku zwrot pochodzi z Jobcentre Plus;
koniec roku podatkowego – w takim przypadku trzeba współpracować bezpośrednio z HMRC za zwrot.

Jak mogę ubiegać się o zwrot po zakończeniu roku podatkowego i za poprzedni rok podatkowy?

Jeśli zapłaciłeś za dużo podatku poprzez zatrudnienie i końcem roku podatkowego, w którym nadpłaty podatku już przeszło, można dokonać roszczenie o zwrot pisząc do HMRC.

Znak w górnej części listu jasno z „roszczenie zwrotu” tak że HMRC priorytetowego traktowania go na paragonie.

Możesz napisać do HMRC za pomocą adres urzędu podatkowego obecnego pracodawcy lub adres pocztowy na najnowsze korespondencji, masz z HMRC. Jeśli nie masz żadnych ostatnich dokumentów lub listów z HMRC, używany adres na swojej stronie internetowej.

Zobacz ‚gdzie mogę znaleźć więcej informacji i przykłady?”poniżej na pomysł jak napisać list i co może zawierać. Ale ogólnie list należy:

podać swoje dane pełne osobistych-nazwa, adres i numer ubezpieczenia krajowe;
zawierać jak najwięcej informacji o historii zatrudnienia – na przykład PAYE numery referencyjne dla pracodawców, daty zatrudnienia, ile zarobiłeś i ile podatku została odjęta;
załączyć kopię P60 i P45s jeśli masz je – zachować oryginały;
powiedzieć, dlaczego uważasz, że jesteś powodu spłaty;
jest podpisane i datowane w tuszu.

Zachować kopię listu i wszelkie obudowy i zapytać w urzędzie pocztowym dowód nadania, w przypadku nowszych kwerendy.

HMRC twierdzą, że mają zazwyczaj proces PAYE spłaty w ciągu czterech tygodni od otrzymania. W niektórych przypadkach HMRC będzie trzeba przeprowadzić kontrole bezpieczeństwa. To może pomóc przyspieszyć zwrot, jeśli poprosisz HMRC do zapłaty bezpośrednio na konto bankowe. Aby otrzymać bezpośredni przelew, to w piśmie:

Nazwa konta właścicieli;
kod sortowania i numer konta.

Jednak należy pamiętać, że urząd podatkowy może chcesz przeprowadzać kontrole dodatkowe zabezpieczenie, jeśli użytkownik zażąda zwrotu na konto, które jest nie w swoim imieniu.

W większości przypadków można wrócić podatku, którą mam nadpłaty, tak długo, jak twierdzą, na czas. Terminy zwrotu, twierdząc są wyświetlane w sekcji poniżej. Jeśli nie uda Ci się z roszczeniem w terminie, można będzie przegapić wszelkie kwoty należnej refundacji.
Kiedy otrzymam zwrot podatku z Anglii?

Masz cztery lata od końca roku podatkowego, aby ubiegać się o zwrot, jak pokazano poniżej. Jeśli roszczenie nie jest wykonane w terminie, będzie tracisz na refundacji, które mogą być należne i roku podatkowego staje się zamknięty do ta.

Rok podatkowy 2011/12 (rok zakończył się 5 kwietnia 2012) – roszczenia przez 5 kwietnia 2016

Podatek od roku 2012/13 (rok zakończył się 5 kwietnia 2013) – roszczenia przez 5 kwietnia 2017

Podatek od roku 2013/14 (rok zakończył się 5 kwietnia 2014) – roszczenia przez 5 kwietnia 2018

Podatek od roku 2014/15 (rok zakończył się 5 kwietnia 2015) – roszczenia przez 5 kwietnia 2019